ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

جاهای دیدنی تهران در پاییز

جاهای دیدنی تهران در پاییز رنگ و بوی خاصی دارد و این شهر در فصل برگ ریزان چهره ی دیدنی به خود می گیرد که چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد. قدم زدن در هوای پاییزی و روی برگ های درختان علی الخصوص اگر باران نیز ملایم ببارد ، بدجور به دل می چسبد و پایتخت دیدنی ایران را جذاب تر می کند و به همین دلیل تور تهرانگردی رونق زیادی دارد.

جاهای دیدنی تهران در پاییز

اگر اهل پاییز گردی هستید و فرصت کمی در اختیار دارید حتما لازم نیست از پایتخت خارج شوید بلکه می توانید در همین تهران نیز از مناطق پاییزی لذت ببرید . در ادامه این بخش از نمناک شما را با مناطق پاییزی و زیبای تهران آشنا خواهیم نمود.

بهترین جاهای دیدنی تهران در پاییز

پل طبیعت

یکی از نمادهای شهر تهران پل طبیعت است که سه طبقه می باشد و بوستان آب و آتش و پارک طالقانی را به هم وصل می کند . معماری این پل بی نظیر است و نورپردازی خاص و کم نظیر آن در هنگام شب خارق العاده بنظر می رسد. از فراز این پل می توانید تماشاگر مناظری بی نظیری از دامنه قله دماوند و رشته کو ه های البرز و دو بوستان طالقانی و آب و آتش باشید.

از تفریحاتی که این پل را به یکی از مکان های پاییزی در تهران تبدیل کرده است تماشای زیبایی های اطراف پل، پیاده روی در ارتفاع 40 متری از سطح زمین، عکاسی از چشم اندازها و کشف سوژه های جذاب است .این پل روی بزرگراه مدرس احداث شده است.

جاهای دیدنی تهران در پاییز

بوستان آب و آتش

یکی از مکان های پاییزی در تهران بوستان حضرت ابراهیم یا پارک آب و آتش است که در اراضی عباس آباد ساخته شده است. رقص آب و آتش در این بوستان، شاخصه بی نظیر بوستان آب و آتش می باشد.

از امکانات تفریحی این پارک فضای سبز، 4 برج آتش، پیست کالسکه رانی، لانه کبوتر، آلاچیق، آبنما، زمین اسکیت و فانوس دریایی است . فانوس دریایی پارک آب و آتش و بوستان بنادر را از هم جدا می کند . پل ابریشم که متصل کننده بوستان بنادر به گنبد مینا می باشد نیز در مقابل این پارک قرار دارد.

دره اوشان – فشم

یکی از زیباترین مناطق تهران که در 30 و 35 کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارند دره اوشان – فشم می باشد . فشم بسیار زیبا و دیدنی است و در پاییز به علت باغ های میوه بسیاردر آن منظره زیبایی دارد. از مناطق تفریحی همان حوالی می توان به روستاهای آهار، شکرآب، زایگون، گرماب دره و میگون اشاره نمود که برای سفرهای یک روزه بسیار مناسب هستند.

دریاچه شورمست

مکانی زیبا و رویایی به نام دریاچه شورمست در فاصله 170 کیلومتری تهران قرار دارد که وسعت آن 15 هزار متر مربع و عمق آن پنج متر است. این دریاچه در پاییز بسیار دیدنی است و منظره زیبا و رویایی را پیش روی پاییز گردان ایجاد می کند. این دریاچه در مجاورت روستای شورمست و پنج کیلومتری غرب شهر پل سفیدو در ارتفاعات مشرف به این شهر قرار دارد و فاصله اش با تهران حدود دو ساعت و نیم است.

طبیعت گردی تهران در پاییز

منبع


رومه شرق

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اطلاعات عمومی جهان دکتر سلام بانک مقالات بلاگ مستطاب زندگی آنچه بین من و توست کوردیش موزیک مرجع جدیدترین آهنگ های کوردی در دنیا آوای شیعه تجارت الکترونیکی